Pagrindinis Apie muziejų Pagalba mokytojams

Pagalba mokytojams

Šiame puslapyje mes surinkome užduotis pagal Aleksandro Puškino kūrinius ir poeto biografiją. Jos gali būti naudojamos kaip užduotys įvairių klasių mokiniams, kuriems gimtoji yra rusų kalba, taip pat tiems, kurie mokosi rusų kaip užsienio kalbos. Visos užduotys-žaidimai yra trumpos, jų sprendimas neužims daug laiko, todėl vaikams nebus nuobodu.

Puslapis nuolat atnaujinamas.

  

Eiliuotas romanas „Eugenijus Oneginas“

Trumpi testai

Kiekvienas testas turi 5 klausimus. Sprendimas užima apie 5-10 minučių.

Jei norite, kad mokiniai ne tik išspręstų testus ir praneštų Jums savo rezultatą, bet ir gautų automatiškai sugeneruotus pažymėjimus, tuomet reikia paspausti virš bloko su testu esančią nuorodą.

 

Pirma dalis Penkta dalis
Antra dalis Šešta dalis
Trečia dalis Septinta dalis
Ketvirta dalis Aštunta dalis

 

Žodžių debesys

Paveiksliukuose yra žodžiai, kuriais A. Puškinas apibūdino pagrindinius romano veikėjus: Eugenijų Oneginą, Vladimirą Lenskį, Olgą ir Tatjaną Larinas. Užduotis: suraskite šiuos žodžius ir nurodykite, kuriam romano veikėjui jie priklauso.

Padidinti paveikslėlį

 

A. Puškino pasakos

Kryžiažodžiai

Galite pasirinkti vieną iš dviejų variantų. Pirmasis yra klasikinis kryžiažodis pagal „Pasaką apie žvejį ir žuvelę“ (10 žodžių). Antrasis yra pagal visas A. Puškino pasakas (9 žodžiai).

Kryžiažodis „Pasaka apie žvejį ir žuvelę“ Kryžiažodis „A. Puškino pasakos“
 
Video testas

Žiūrėdami animacinį filmą „Prie jūros ąžuolas žaliuoja“, mokiniai turi atsakyti į teste pateiktus klausimus (užpildyti tuščius laikus, pasirinkti teisingą atsakymą ir apibūdinti herojų). Vaizdo įrašo trukmė: 3 minutės; klausimų skaičius: 10; laikas, reikalingas užduočiai atlikti: apie 10–15 minučių.

 

Aleksandro Puškino šeima

Skirtingo sudėtingumo kryžiažodžiai. Pirmajame reikia atspėti tik artimiausius poeto giminaičius. Antrajame užšifruoti ir A. Puškino vaikų sutuoktinių vardai. Vaikai papildomai gali būti kviečiami ne tik surasti visus vardus, bet ir paruošti pranešimą (pristatymą) apie vieną iš A. Puškino šeimos narių.

Pirmasis variantas Antrasis variantas