Pagrindinis Naujienos Atliktas generolo Pavelo Melnikovo portreto tyrimas

Atliktas generolo Pavelo Melnikovo portreto tyrimas

image

MB „Meno kūrinių tyrimų“ (MKT) pirmos kvalifikacinės kategorijos restauravimo technologas Rapolas Vedrickas atliko XIX a. antroje pusėje tapyto generolo Pavelo Melnikovo portreto tyrimą. Paveikslas tyrinėtas atspindėtų infraraudonųjų spindulių fotografijos metodu.

R.Vedrickas nustatė, kad kūrinys neseniai restauruotas, jo būklė gana gera. Po dažų sluoksniu aptiktas ant grunto nubraižytas vadinamasis kopijavimo „tinklelis“. Tai plačiai paplitusi kopijavimo technika, kuomet, siekiant tiksliai atkartoti kopijuojamo kūrinio kompoziciją, pagrindas subraižomas lygiais kvadratais. Ši technika taip pat gali būti naudojama ir kitais tikslais, pavyzdžiui, perkeliant piešinį iš nedidelio formato eskizo (nuotraukos) ant didesnio formato drobės.

Autoriaus signatūra tyrimo metu aptikta nebuvo, bet atspindėtų infraraudonųjų spindulių nuotraukoje išryškėja keletas restauracinio retušo dėmelių.

Pasak R. Vedricko, kūrinio atribucijai patikslinti reikalingi papildomi duomenys - istoriniai faktai apie paveikslo kilmę. Muziejininkė Elina Averina jau surinko pakankamai daug informacijos, kuri leidžia daryti prielaidą apie galimą Pavelo Melnikovo portreto autorių. Muziejaus versiją jau patvirtino ir kiti tyrėjai. Vėliau muziejus pristatys intriguojantį pasakojimą apie portreto istoriją.