Pagrindinis Renginiai Literatūrinė svetainė Literatūrinė svetainė: Eglės Kirilauskaitės knygos „Anapus Stikso“ pristatymas

Literatūrinė svetainė: Eglės Kirilauskaitės knygos „Anapus Stikso“ pristatymas


Šių metų spalio 16-osios popietę kviečiame sutikti ne bet kur, o Anapus Stikso – būtent taip pavadinta ketvirtoji poetės lyrikės Eglės Kirilauskaitės knyga, kurios ilgai lauktas pristatymas vyks Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Markučių dvaras).

Naujausia šiuolaikinės lietuvių autorės poezijos knyga „Anapus Stikso" (2021 m.) apima pastarųjų ketverių metų kūrybinį laikotarpį. Joje publikuoti eilėraščiai psichologijos, romantinių patirčių, asmenybės tapsmo, menų sąveikos ir net teisėsaugos tematika.

Patekti anapus Stikso – tai atsidurti anapus mirties, anapus materijos lygmens ir anapus savo žemiško tapatybės ribotumo. Antikos mitologijoje priesaika virš Stikso upės buvo laikoma pačia tvirčiausia.

Renginio metu Jūsų lauks teatralizuoti poezijos skaitymai romantizmo tematika, nuo jo neatsiejamais meilės motyvais, į kuriuos autorė žvelgia individualiu, savitu kampu – per postmodernizmo prizmę, nuo kasdienybės detalių poetiškai pereidama prie visumos ir universalių tiesų.

Tad susitiksime jau spalio 16 d. 12 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje, Subačiaus g. 124, Vilnius.

***

Kūrybinė biografija:

Performatyviosios neoromantinės poezijos atstovė, scenos menininkė ir skaitovė Eglė Kirilauskaitė – tai daugybės meninių projektų autorė, žymiausių Lietuvos literatūros festivalių dalyvė bei konkursų laureatė. Jos kūrybinėje biografijoje – gilias tradicijas turintis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris", kūrybinės dirbtuvės „Vasaros Literatūros seminarai" (Summer Literary Seminars), kūrybos rinkiniai „Vilties medis" (2000 m.), „Vejamės rūką" (2014 m.), „(Ne)dermei" (2015 m.), „Anapus Stikso" (2021 m.), publikacijos leidiniuose „Quarterly West", „Nemunas", „Kultūros barai" ir kiti meniniai pasiekimai.

Vertėja, redaktorė, anglų filologijos magistrė, studijas baigusi Vilniaus universitete, išskirtinį dėmesį kūryboje skiria kalbos profesionalumui, o dėl muzikinio talento jos poezijoje apstu melodinių elementų, tarp kurių kertinę vietą užima ritmas ir intonacija. Kūrėja nesitapatina nei su poetų bendruomene, nei su klasikinės muzikos atlikėjais – savo menine veikla ji įrėmina inovatyvią ir šalies kultūriniuose horizontuose naują poezijos kryptį, kuri apima ir itin gilų bei lig šiol aktualų neoromantinės kūrybos turinį, ir teatralizuotus elementus bei interaktyvumo aspektą.

Įsimintinus ir estetiškai paveikiančius menininkės pasirodymus lydi ketvirtosios sienos laužymo principas, lingvistinis intelektas, jautri ir sukrečianti poezijos tematika, iškalbingos diskusijos su publika, muzikiniai fragmentai ir kūrybinės bei gyvybinės energijos mainai. Eglė Kirilauskaitė – tai poezijos kaip scenos meno pradininkė ir puoselėtoja Lietuvoje.

***

Nuotraukos autorius Vytautas Daraškevičius

Įėjimas su muziejaus bilietu:

Suaugusiems – 1,20 €
Moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €

Registracija: renginiai@puskinas.lt