Pagrindinis Naujienos Kalėdų nostalgija: kaip atgimsta senasis vatinių žaislų menas

Kalėdų nostalgija: kaip atgimsta senasis vatinių žaislų menas

image

Paprotys puošti eglutę Kalėdų, o vėliau ir Naujųjų metų proga, buvo pasiskolintas iš Vokietijos, kur populiariausi buvo stikliniai žaisliukai. Tačiau Rusijoje viena pirmųjų dekoracijų buvo žaisliukai iš vatos. Šiandien jie yra labai paklausūs tarp kolekcininkų, šeimose perduodami iš kartos į kartą ir ilgam primiršta technika suranda vis daugiau gerbėjų. Nuvarginti blizgaus plastiko, žmonės grįžta prie senovinio vatinio žaisliuko.

Ar tik tai paskatino senojo meno renesansą kalėdinių dekoracijų pasaulyje? Geriausiai atsakymą į šį klausimą žino Viktorija Zausajeva, kuri daug metų eglutę puošia tik vatiniais žaisliukais, pagamintais, be to, savo rankomis. Viktorija yra viena pirmųjų šį meną Lietuvoje atgaivinusių meistrų.

Istorija apie savo meilę vatinių žaisliukų menui ji su jumis pasidalins sausio 15 d., 12.00 val., Literatūriniame A. Puškino muziejuje. Viktorijos Zausajevos paskaitoje jus sužinosite apie šio meno istoriją, apie Viktorijos laikų ir amerikietiškus vatinius žaisliukus, kodėl daugybei metų jie dingo iš prekybos ir kokias naujas tendencijas atnešė vatinių žaislų atgimimas XXI amžiuje.

Be to, Viktorijos rengiamoje pamokoje mūsų lankytojai turės unikalią galimybę pabandyti savo rankomis sukurti vatinį naujametinį žaisliuką.

Renginio bilietas suaugusiems – 3,00 €

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt