Pagrindinis Renginiai Literatūrinė svetainė Literatūrinė svetainė: Eglės Kirilauskaitės popietė „Prikelti romantizmą“

Literatūrinė svetainė: Eglės Kirilauskaitės popietė „Prikelti romantizmą“

image

2020 m. sausio 18 d. popietės metu jaunosios kartos poetė, skaitovė ir performanso meno atstovė Eglė Kirilauskaitė skaitys savo naujausius poezijos pavyzdžius, kurių pamatas – devyniolikto amžiaus pasaulėžiūra ir jausena, šiandienos publikai atveriama per postpostmodernizmo spektrą. Per subtilią metaforų membraną, kurioje apstu užuominų ir dviprasmybių, kviečiame įžvelgti tai, ką norime pamatyti – tai, ko niekada net meniniame lygmenyje nenorėjo pasakyti patys autoriai, tačiau ant scenos įmanoma viskas, o ypač – susigrąžinti prarastą romantizmo prisikėlimo iliuzijos poveikį.

Šio renginio idėjai kibirkštį įžiebė nenumaldomas siekis prikelti romantizmą, Sibilę Vein ir Dorianą Grėjų. Tragizmu ir aistra persmelkti scenarijai, kuriuos net prieš savo valią ir prieš visuomenės normas siekiama patirti realybėje ir išgyventi iki detalių, net jei reikėtų sumokėti tikrovės, meilės ir savęs atsisakymo kainą.

Šio renginio formai pagrindą suteikė A. Puškino kūryba, ypač – jos forma ir simetrija. Sąsajos su tikrąja, nesuvaidinta elegancija, aristokratijos subtilumu ir Romantizmo meno rafinuotu žavesiu.

Renginio pradžia 15 val.

Bilietų kainos: suaugusiems – 1,20 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €.