Pagrindinis Naujienos Markučių dvaras - gražiausių Vilniaus medinukų tarpe

Markučių dvaras - gražiausių Vilniaus medinukų tarpe

image

Šių metų vasarą VMMD Medinės miesto architektūros muziejus organizavo konkursą „Vilniaus medinukų TOP“, kurio metu visuomenė turėjo galimybę balsuoti už labiausiai jiems patikusius medinius pastatus. Konkurse savo nuomonę pareiškė daugiau nei 1300 balsuotojų, išrinkusių 10 gražiausių medinių pastatų Vilniuje.

„Vilniaus medinukų TOP“ – sostinės istorinio centro ir priemiesčių medinės architektūros objektų konkursas, vykdytas 2020 m. pavasarį-vasarą. Konkurse dalyvavo muziejaus ir Kultūros paveldo centro specialistų atrinkti 50 medinių pastatų, iš kurių gražiausius rinko virš 1300 internetinės balsavimo galerijos lankytojų. Konkurso rezultatai skelbiami Medinės miesto architektūros muziejaus internetiniame puslapyje esančioje galerijoje. 10-ies nugalėtojų fasadai bus puošiami simboliniais mediniais ženklais – karūnomis, o specialiai konkursui sukurtos  pastatų meninės fotografijos bus pristatomos parodoje, keliausiančioje po įvairias viešas miesto erdves. Fotografijų parodos pristatymas vyks Tarptautinio kultūros paveldo tvarkybos, technologijų ir pažinimo festivalio „Heritas“ metu, 2020 spalio 3-4 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30, Vilniuje.

„Šis konkursas ir paroda – tai muziejaus prisistatymas būsimiesiems lankytojams ir pirmasis žingsnis atkreipiant dėmesį į mieste išlikusius medinio paveldo objektus. Džiaugiamės, kad konkurse balsų atidavusių žmonių skaičius viršijo mūsų lūkesčius ir labai vertiname architektūros specialistų, Vilniaus gyventojų ir svečių dėmesį šiam konkursui. Ypač malonu buvo matyti  istorinių priemiesčių bendruomenių, kurios noriai dalinosi informacija, susidomėjimą. Būtent mediniuose pastatuose ar jų aplinkoje gyvenantys žmonės yra svarbiausia muziejaus tikslinė auditorija, su kuria siekiame bendrauti ir bendradarbiauti“ – teigia MMAM vyriausia fondų saugotoja Donata Armakauskaitė.

Konkursas „Vilniaus medinukų TOP“ ir gražiausių Vilniaus medinių pastatų fotografijų paroda rengiama įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamą projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10“. Projekto partneris – Kultūros paveldo centras. Parodą remia MB „Renginio Genas“. Daugiau informacijos MMAM puslapyje.

Kontaktinis asmuo: projekto vadovė Indrė Užuotaitė, el. paštas: indre@vilniausmuziejai.lt, tel: +37068216779

Informaciją parengė Vilniaus miesto savivaldybės muziejai