Pagrindinis Renginiai Moters vaidmuo XIX-XX a. Moterys ir 1922 m. Konstitucija

Moterys ir 1922 m. Konstitucija


Šiais metais Lietuva švenčia 100-ąsias nepriklausomos Lietuvos valstybės Konstitucijos priėmimo metines.

Ypatingą vaidmenį formuojant jos teisinius pagrindus atliko išrinktos į Steigiamąjį Seimą moterys parlamentarės. Neformalioje „moterų frakcijoje“ buvo 7 parlamentarės. Į ją pateko visuomenės veikėjos, gimnazijų ir pradžios mokyklų mokytojos. Tarp jų buvo ir rašytoja, dramaturgė, publicistė Gabrielė Petkevicaitė, išrinkta Seimo pirmininke. Ji buvo įtraukta į pirmąją komisijos, kuri dirbo prie 1922 m. Konstitucijos teksto, sudėtį. Ir kitos moterys parlamentarės taip pat aktyviai teikė savo pasiūlymus, tarp jų – įtraukti vyrų ir moterų teisinę lygybę garantuojantį straipsnį, prostitucijos dekriminalizavimą ir daug daugiau.

VU Kauno humanitarinio fakulteto Filosofijos ir kultūros studijų katedros profesorė Virginija Jurėnienė papasakos, kiek moterims pavyko apginti ir įtvirtinti savo teises, kokį vaidmenį jos vaidino formuojantis Lietuvai, kaip pažangiai lyčių lygybės požiūriu valstybei. Paskaita vyks Literatūriniame A. Puškino muziejuje gegužės 22 d. Pradžia 12.00 val.

Paskaita vyks lietuvių kalba.

Renginio bilietas– 3,00 €
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt

 

Dėkojame Almutė Juzėnienė už puikiai pagautas profesorės Virginijos Jurėnienės paskaitos "Moterys ir 1922 m. Konstitucija" akimirkas!