Pagrindinis Renginiai Literatūrinė svetainė ATŠAUKIAMAS — Poezijos adagio

ATŠAUKIAMAS — Poezijos adagio


Atšaukiamas renginys. Atsiprašome už nepatogumus.

Nuo 2000-ųjų UNESCO iniciatyva kovo mėnesį švenčiama Pasaulinė poezijos diena. Šią unikalią progą kviečiame paminėti Literatūriniame A. Puškino muziejuje kovo 13 d., sekmadienį, 12 val. kartu su neoromantizmo poetės Eglės Kirilauskaitės kūryba.

Viena ryškiausių šiuolaikinių lietuvių poečių, performatyviosios neoromantinės poezijos atstovė, scenos menininkė ir skaitovė Eglė Kirilauskaitė – tai daugybės išskirtinių meninių projektų autorė, žymiausių Lietuvos literatūros festivalių dalyvė bei konkursų laureatė. Jos kūrybinėje biografijoje – gilias tradicijas turintis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris", kūrybinės dirbtuvės „Vasaros Literatūros seminarai" (Summer Literary Seminars), poezijos rinkiniai „Vejamės rūką" (2014 m.), „(Ne)dermei" (2015 m.), publikacijos leidiniuose „Quarterly West", „Nemunas", „Kultūros barai" ir begalės kitų kūrybinių pasiekimų.

Vertėja, redaktorė, anglų filologijos magistrė, studijas baigusi Vilniaus universitete, išskirtinį dėmesį kūryboje skiria kalbos profesionalumui, o dėl muzikinio talento jos poezijoje apstu melodinių elementų, tarp kurių kertinę vietą užima ritmas ir intonacija. Kūrėja nesitapatina nei su poetų bendruomene, nei su klasikinės muzikos atlikėjais – savo menine veikla ji įrėmina savitą ir šalies kultūriniuose horizontuose dar neregėtą inovatyvią poezijos kryptį, kuri apima ir itin gilų bei lig šiol aktualų neoromantinės kūrybos turinį, ir teatralizuotus elementus bei interaktyvumo aspektą.

Įspūdingus ir estetiškai paveikiančius menininkės pasirodymus lydi ketvirtosios sienos laužymo principas, lingvistinis intelektas, jautri ir sukrečianti poezijos tematika, iškalbingos diskusijos su publika, muzikiniai fragmentai ir kūrybinės bei gyvybinės energijos mainai. Eglė Kirilauskaitė – tai poezijos kaip scenos meno pradininkė ir puoselėtoja Lietuvoje.

Interviu su jaunąja menininke galima paskaityti čia:

delfi.lt 

moteris.lt

aina.lt

klasika-tradicijos.lt

Renginio bilietas– 3,00 €

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt