Pagrindinis Renginiai Pažintis su eksponatais Puškinų šeimos herbas Markučiuose

Puškinų šeimos herbas Markučiuose


Literatūrinio A. Puškino muziejaus fonduose saugomi Puškinų šeimos herbu dekoruotų namų eskizai ir brėžiniai. Herbai padaryti su ta pačia klaida, kaip ir ant dvaro interjero baldų – ranka su kardu užsimoja ant erelio. Studijuodami Puškinų šeimos herbo, įtraukto į Rusijos Imperijos kilmingų šeimų herbyną aprašymą už 1797-1917 m., atkreipiame dėmesį į šias detales:

Skydas horizontaliai dalijamas į dvi dalis; viršutinėje dalyje, ant purpurinės pagalvės su auksiniais kutais padėta caro kepurė. Apatinėje dalyje, dešiniajame mėlyname lauke, dešinė ranka pavaizduota su sidabriniais šarvais, iškėlusi kardą į viršų; kairiajame auksiniame lauke – mėlynas erelis su ištiestais sparnais, naguose laikantis kalaviją ir mėlynos spalvos valstybės simbolį.

Būtent taip herbo dalys išdėstytos ant Markučių dvaro baldų dekoro, tačiau pagal heraldikos taisykles herbai aprašomi veidrodiniu (atvirkštiniu) principu, t. y. iš tiesų turėtume matyti tokį vaizdą: kairėje pusėje ranka su kardu, dešinėje – erelis, imperijos simbolis.