Pagrindinis Konferencijos ir seminarai III tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija "Sidabro amžius. Žvilgsnis iš dvidešimt pirmojo amžiaus"

III tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija "Sidabro amžius. Žvilgsnis iš dvidešimt pirmojo amžiaus"

image

 

Šių metų balandžio 5 ir 6 dienomis Vilniuje įvyko III tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Sidabro amžius. Žvilgsnis iš dvidešimt pirmojo amžiaus“. Konferencijoje, vykusioje Vilniaus universiteto auditorijose ir Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Markučių dvare), dalyvavo pranešėjai iš Lietuvos, Rusijos, Prancūzijos, Italijos, Lenkijos ir Latvijos.

 
 
 

PROGRAMA

2019 m. balandžio 5 d. (Vilniaus universitetas, Filologijos fakultetas, V. Krėvės auditorija, Universiteto g. 5)

 

11.00 – 11.30 Konferencijos dalyvių registracija 

 

11.30 – 12.00 Sveikinimo žodis 

 

12.00 – 12.20  Marija Michailova (Maskva, Rusija). Valstybinis Maskvos M. V. Lomonosovo universitetas, filologijos mokslų daktarė, naujausios rusų literatūros ir šiuolaikinio literatūrinio proceso katedros profesorė. "Sidabro amžiaus suvokimas XX a. ir XXI a. pradžios mene ir literatūroje (Valstybinio Maskvos M. V. Lomonosovo universiteto Filologijos fakulteto magistrų programa)"

 

12.20 – 12.40 Olga Demidova (Sankt Peterburgas, Rusija). Leningrado valstybinio A. Puškino universiteto Filosofijos katedros profesorė. "Sidabro amžiaus Peterburgas užsienio studentų akimis"

 

12.40 – 13.00 Michailas Talalajus (Italija). Rusijos mokslų akademijos Visuotinės istorijos institutas. "Pavelo Melnikovo gyvenimas ir kitos rusų-lietuvių istorijos Italijoje"

 

13.00 – 13.20 Ramutė Rachlevičiūtė (Vilnius, Lietuva). Vilniaus dailės akademija, dailės istorijos ir teorijos katedros dėstytoja, galerijos „Akademija“ vadovė, docentė, humanitarinių mokslų daktarė. "Sidabro amžiaus kabaretai: lietuviškas pėdsakas"

 

13.20 – 13.40 Viktoras Leonidovas (Maskva, Rusija). A. Solženycino rusų išeivijos namai, vyr. mokslo darbuotojas, istorijos mokslų kandidatas. "Medžiagos filmui „Mstislavas Dobužinskis: keliaujantis entuziastas“ pristatymas"

 

13.40 – 14.00 Andrejus Tichonovas (Vladimiras, Rusija). Vladimiro valstybinis universitetas, Humanitarinio instituto istorijos, archeologijos ir kraštotyros katedros vedėjas, profesorius, istorijos mokslų daktaras. Vladimiras Kotlecovas (Vladimiras, Rusija). Vladimiro valstybinio universiteto doktorantas, Humanitarinio instituto istorijos, arheologijos ir kraštotyros katedros archeologijos ir kraštotyros katedros asistentas. "Sidabro amžiaus kultūros veikėjai Vladimiro krašte: atminties vietos XXI amžiuje"

 

14.00 – 14.20 Ala Šelajeva (Sankt Peterburgas, Rusija). Sankt Peterburgo valstybinio universiteto Istorijos instituto Vakarų Europos ir rusų kultūros katedros docentė, humanitarinių mokslų daktarė. "„Pasaulio literatas“ Vilhelmas Zorgenfrejus: leidyklos „Pasaulio literatūra“ įkūrimo šimtmečiui paminėti"

 

14.20 – 14.40 Leonidas Vyskočkovas (Sankt Peterburgas, Rusija). Sankt Peterburgo valstybinio universiteto Istorijos instituto Rusijos istorijos katedros profesorius, istorijos mokslų daktaras. "Istorinės reminiscencijos Nikolajaus Agnivcevo poezijoje"

 

14.40 – 15.00 René Guerra (Nica, Prancūzija). Nicos – Sofijos Antipolio universiteto filologijos fakulteto katedros vedėjas, profesorius, kolekcininkas, Rusijos dailės akademijos garbės narys. "Sidabro amžiaus atgarsiai Paryžiuje (1920 – 1960 m.)"

 

15.00 – 16.00 Pirmos konferencijos dienos aptarimas.

 


 

2019 m. balandžio 6 d.

Literatūrinis A. Puškino muziejus

Subačiaus g. 124

 

10.00 – 10.20 Irina Kenia (Brianskas, Rusija). Rusijos liaudies ūkio ir valstybinės tarnybos akademijos Briansko filialas, katedros docentė, teisės mokslų kandidatė. "M. Teniševa: kultūros ir švietimo misija Vakarų Europoje"

 

10.20 – 10.40 Larisa Čerkašina (Maskva, Rusija). Rašytoja puškinistė, Rusijos rašytojų sąjungos narė. "Ana Achmatova prieš Natalie Pouchkine"

 

10.40 – 11.00 Natalija Aleksandrova (Maskva, Rusija). Valstybinio A. Puškino muziejaus Rašytinių ir audiovizualinių šaltinių skyriaus I kategorijos fondų saugotoja. "Julianas Anisimovas: poetas ir emisaras (remiantis J. Šmarovo fondo archyvine medžiaga)"

 

11.00 – 11.20 Walery Butewicz (Varšuva, Lenkija). Adomo Mickevičiaus literatūros muziejus, humanitarinių mokslų daktaras. "Osipo Mandelštamo asmenybė ir poezija Zbignevo Herberto kūryboje"

 

11.20 – 11.40 Pertrauka

 

11.40 – 12.00 Svetlana Kasatkina (Zavolžskas, Rusija). Zavolžsko miesto meno ir kraštotyros muziejaus direktorė, istorijos mokslų kandidatė. "Dvarininkai Puškinai Kinešmos apskrityje (XIX a. pab. – XX a. pr.)"

 

12.00 – 12.20 Denisas Ignatjevas (Sankt Peterburgas, Rusija). Rusijos valstybinio pedagoginio A. Gerceno universiteto Estetikos ir etikos katedros docentas. "Kalbos kritika Sidabro amžiaus filosofijoje: pagrindinių strategijų analizė"

 

12.20 – 12.40  Levas Letiaginas (Sankt Peterburgas, Rusija). Rusijos valstybinio pedagoginio A. Gerceno universiteto Žmogaus filosofijos instituto Estetikos ir etikos katedros vedėjas, filosofijos mokslų kandidatas. "Sidabro amžiaus vertybinės metaforos: semantika ir pragmatika"

 

12.40 – 13.00 Sergejs Moreino (Ryga, Latvija). Rašytojas, vertėjas, serijų „Vertimo geografija“ ir „Brolis Grimm“ redaktorius, Latvijos rašytojų sąjungos narys, seminaro Matris Lingua vedėjas. "Kuklusis paribio žavesys – kultūroje ir ne tik"

 

13.00 – 13.20 Kavos pertrauka

 

13.20 – 13.40 Vadim Mesiac (Maskva, Rusija). Šiuolaikinės literatūros centras, leidybos projekto „Rusiškasis Guliveris“ direktorius, rašytojas ir poetas. "Kiekvienas tavo eilėraštis kaip nuodų taurė..."

 

13.40 – 14.00 Vera Smirnova (Maskva, Rusija; Vilnius, Lietuva). Internetinio projekto „Virtualusis Nadeždos Lamanovos muziejus NLamanova.ru“ vadovė. "Nadežda Lamanova – ryškiausia Sidabro amžiaus mados kūrėja Rusijoje"

 

14.00 – 14.20  Vasilijus Karasevas (Ryga, Latvija). Latvijos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto studentas. "Saulėlydžio slaviškasis akcentas (Sidabro amžiaus prosodinės ypatybės)"

 

14.20 – 15.00  Konferencijos aptarimas

 

15.00 – 16.00  Konferencijos uždarymas: Rimanto Vaitkevičiaus monospektaklis „Tyrojo grožio liturgija“  (K. Balmontas)