Pagrindinis Renginiai Pažintis su eksponatais Pažintis su eksponatais: Tekstilės restauravimas. Varvaros Puškinos išsaugoti dvaro interjero baldai

Pažintis su eksponatais: Tekstilės restauravimas. Varvaros Puškinos išsaugoti dvaro interjero baldai


Praėjusių metų rudenį Vilniaus dailės akademijos galerijoje "Akademija" atsidarė paroda "Profesija - tekstilės restauratorė". Tarp šios parodos eksponatų buvo ir vienas iš Literatūrinio A. Puškino muziejaus ekspozicijos objektų - Grigorijus Puškino iš Michajlovskoje (Pskovo sritys) atvežta kėdė. Ši kėdė į parodą pateko, kaip kruopštaus, maksimalaus dėmesio detalėms pareikalavusio darbo ir dviejų, naujam gyvenimui kėdę prikėlusių, restauratorių meistriškumo pavyzdys.

Parodai pasibaigus, kėdė užėmė jai priklausančią vietą Markučių dvaro interjere, o mes grįžti paprašėme ir abi restauratores: Mildą Tičkaitę (VDA MA II kurso tapybos restauravimo specializacijos studentė, Nuo 2018 m. savanorė P. Gudyno tekstilės restauravimo dirbtuvėse) ir Pajautą Kudlinskienę (III kv. kategorijos tekstilės restauratorė. VDA MA tekstilės restauravimo studentė). Į susitikimą su restauratorėmis, kurio metu jos supažindins Literatūrinio A. Puškino muziejaus lankytojus su savo unikalios profesijos subtilybėmis, kviečiame vasario 20 d. 12 val.

Renginys vyks lietuvių kalba.

Renginio bilietas – 3,00 €
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt