Pagrindinis Naujienos Fotografijų paroda „Vilniaus medinukų TOP 2022. Medinės durys“

Fotografijų paroda „Vilniaus medinukų TOP 2022. Medinės durys“

parodos stendai parke, sniegas, fone - dvaro pastatas

Džiugios naujienos Vilniaus medinio paveldo gerbėjams - Medinės miesto architektūros muziejaus parengta kilnojama fotografijų paroda „Vilniaus medinukų TOP 2022. Medinės durys“ jau pradėjo kelionę po sostinės istorinius priemiesčius ir šiuo metu apsigyveno jaukiai apsnigtame Markučių parke.

Nuo 2022 m. pavasario MMAM vykdė projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinių architektūros objektų TOP 10“, kurio metu buvo rengiamas gražiausių Vilniaus medinių durų konkursas. Konkurse dalyvavo MMAM lankytojų pasiūlytos ir muziejaus atrinktos 50 durų iš medinių ir mūrinių pastatų fasadų.

Konkursas tęsia 2020 m. vykdytą projektą, kurio metu buvo išrinkti 10 gražiausių Vilniaus medinių namų. Projekto tikslas buvo atkreipti vilniečių dėmesį į sparčiai nykstančią medinę miesto architektūrą, pastebėti ją savo gyvenamoje aplinkoje bei kintančiame miestovaizdyje. Įkvėpti rezultatų, konkurso organizatoriai kviečia atidžiau pažvelgti į vieną architektūros elementą – medines duris. Tai dažnai reprezentatyviausias fasado elementas, bet kartu ir intensyviausiai naudojama bei greitai sudėvima konstrukcija. Būtent medinių durų saugojimas išlaiko pavienių pastatų bei ištisų miesto gatvių vizualinį autentiškumą.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcija.