Pagrindinis Renginiai Literatūrinė svetainė Literatūrinė svetainė: Dr. Juozo P. Kazicko ir Aleksandros Kazickienės knygos „Vilties kelias“ (rusų k.) pristatymas

Literatūrinė svetainė: Dr. Juozo P. Kazicko ir Aleksandros Kazickienės knygos „Vilties kelias“ (rusų k.) pristatymas

image

Dr. Juozas Petras Kazickas (1918-2014) – Lietuvos intelektualas, filantropas, patriotas, verslininkas, atsidavęs tėvas, keliautojas, rašytojas, aktyviai dalyvavęs Lietuvos išeivijos gyvenime, rėmęs kultūros ir meno, švietimo organizacijas. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, nepailstamai stengėsi, kad Lietuva būtų pozityviai pasitikta tarptautinės bendruomenės, pats dirbo šalies ekonominės ir demokratinės pažangos labui. Visą savo gyvenimą rūpinosi Lietuva, jos laisve ir žmonėmis bei laikėsi principo: „Gyvenimas turi prasmę tik tuomet, kai daliniesi savo turtu su kitais, ir prisidedi prie kitų gyvenimo gerovės!“.

Dr. Juozo Petro Kazicko žmona Aleksandra Kazickienė (1920 - 2011) taip pat uoliai rėmė įvairias lietuviškas veiklas, lietuvių kalbos ir kultūros išsaugojimą. Ji buvo viena iš savo mokytojo kalbininko Petro Būtėno premijos steigėjų. Jos dosnumo dėka 2006 m. įkurta pirma lituanistinė mokykla Longailende, Niujorko valstijoje. 2012 m., pagerbiant mylimos Aleksandros atminimą, įsteigta Aleksandros Kazickienės Granto Programa (AKGP), kuri padeda plėsti ir stiprinti lituanistinį švietimą JAV. Šiemet minimos 100-osios Aleksandros Kazickienės gimimo metinės. 

Kazickų šeimos fondas, bendradarbiaudamas su Literatūriniu A. Puškino muziejumi Vilniuje, vasario 15 d. 12 val. kviečia į dr. Juozo P. Kazicko ir Aleksandros Kazickienės autobiografinės knygos „Vilties kelias“ (rusų k.) pristatymą. Renginio metu bus ne tik pristatomi dr. Juozo P. Kazicko ir jo žmonos Aleksandros Kazickienės gyvenimo posūkiai, lėmę neeilinę šių žmonių istoriją, bet ir skaitomos jų - santuokoje išgyvenusių 70 metų - meilės laiškų vienas kitam ištraukos.

Šis renginys – puiki proga suburti artimuosius, bendruomenės narius, šiltai ir prasmingai praleisti šeštadienio popietę kartu. Po knygos pristatymo kviesime pabendrauti, pasivaišinti kavos puodeliu bei apžiūrėti parodą apie dr. Juozo P. Kazicko ir A. Kazickienės gyvenimo istoriją.

Renginį dovanoja Kazickų šeimos fondas. 

Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkė Anastasija Archipova, jo metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Renginys vyks rusų k. 

Įėjimas nemokamas