Pagrindinis Renginiai A. Puškinas ir jo bendraamžiai Romantiko biografija: Adomas Mickevičius

Romantiko biografija: Adomas Mickevičius


Aktyvus, talentingas, draugų apsuptas jaunuolis kėlė sau aukštus reikalavimus. Vilniaus universiteto dėstytojai matė gabaus, iš Naugarduko į Vilnių atvykusio studento pastangas ir antrino jo siekiams – reikalavo dar daugiau. Jo gyvenime tarytum į karoliukų vėrinį pynėsi įvairūs vaidmenys: poetas, mokytojas, tremtinys, emigrantas, vyras ir tėvas, dėstytojas Lozanoje ir Paryžiuje, kone vieninteles savo šaknis Lietuvoje turinčios sektos „Dievo reikalas“ (lenk. "Koło Sprawy Bożej") dalyvis, žurnalistas ir politikas bei bibliotekininkas, kuris gyvenimo pabaigoje rodydamas draugams bibliotekos aukštose lentynose nugulusias knygas, su filosofiška gaidele konstatavo: „Likau palaidotas tarp mirusiųjų“.

2022 metais minime pirmosios Vilniuje išleistos Adomo Mickevičiaus knygos 200 metų jubiliejų. Ta proga kviečiame prisiminti Poeto biografiją kartu su VUM Adomo Mickevičiaus muziejaus darbuotoja Alicija Dzisevič ir kviečiame į paskaitą, kurią ji skaitys vasario 5 d. Literatūriniame A. Puškino muziejuje. Paskaitos pradžia 12.00.

Renginio bilietas– 3,00 €
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt

Šį mėnesį minime ir kitą svarbią datą – 185 metų nuo A. Puškino mirties. Norėdami sužinoti daugiau apie šio didžiojo poeto gyvenimą ir kūrybą, užsukite į VUM Adomo Mickevičiaus muziejų (Bernardinų g. 11), kur vasario 23 d., VUM Adomo Mickevičiaus muziejaus renginių ciklo „Literatūriniai trečiadieniai“ rėmuose, Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotoja Marija Konickaja skaitys paskaitą „Mistika Aleksandro Puškino kūryboje ir gyvenime“.