Pagrindinis Renginiai Pažintis su eksponatais Markučių dvaro muziejaus eksponato istorija

Markučių dvaro muziejaus eksponato istorija

centre L. Tolstojaus portretas, aplink senos nuotraukos, portretai, knygos

Grigorijaus Puškino kabinete ant sienos kabo heliograviūra, padaryta iš vieno didžiausių XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios pasaulio romanistų portreto - paskutinio padaryto jam dar esant gyvam. Portrete pavaizduotas vyras keturis kartus buvo nominuotas Nobelio literatūros ir Nobelio taikos premijai, tačiau apdovanojimo atsisakė. Jis buvo autorinių teisių ir valstybinės santvarkos priešininkas, o už religinių autoritetų atmetimą buvo ekskomunikuotas. Jis įkūrė religinį ir filosofinį judėjimą, padariusį gilų įspūdį Mahatmos Gandžio pasaulėžiūrai, sukūrė pedagoginę visuomenės švietimo sistemą. Šio rašytojo literatūrinį paveldą sudaro 90 tomų grožinės, publicistinės ir epistolinės literatūros kūrinių. Jis mokėjo 15 užsienio kalbų, o jo knygos buvo išverstos į daugiau nei 90 pasaulio kalbų. Jūs jau atspėjote, kad kalbame apie Levą Nikolajevičių Tolstojų.

Lapkričio 19 dieną atsakysime į dažniausiai lankytojų užduodamą klausimą: – Kodėl muziejuje eksponuojamas Levo Tolstojaus portretas?

Sužinosime, kaip eksponatas pateko į Varvaros ir Grigorijaus Puškinų dvarą, kokie dar su Tolstojaus vardu susiję daiktai saugomi muziejaus kolekcijose. Pavartysime epinio romano „Karas ir taika“ autoriaus genealogijos ir biografijos puslapius ir prisiminsime paminėto kūrinio ryšį su Puškinų namais Markučiuose.

Paskaitą skaitys Markučių dvaro muziejaus darbuotoja Elina Averina.
Pradžia - 12 val.
Renginys rusų kalba.

Renginio bilietas – 5,00 €.

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.